Site İçi Arama
AVM Güvenliği

AVM GÜVENLİĞİ
CESUR GÜVENLİK, AVM güvenliği konusunda uzman bir güvenlik şirketi olup; Alışveriş merkezi, mağaza gibi tesislerde işletmenin talepleri doğrultusunda işletmeyi, çalışanlarını, müşteri ve ziyaretçilerini her türlü tehdide karşı korumak üzere gerekli önleyici tedbirler alıp, geniş kapsamlı bir güvenlik ağı oluşturarak hizmet vermekteyiz. 
Profesyonel AVM Güvenliği Şu Başlıklarla sağlanır;
Alışveriş merkezi giriş güvenliği
Otopark güvenliği
Katların güvenliği
Mağaza güvenliği
Müşteri ve personel güvenliği
Avm Alanı Çevre Güvenliği
Başlıca Tehdit Unsurları :
Hırsızlık
Gasp
Sorunlu müşteri
Sektörün Zaafları:
Müşteri ilişkileri
Personel ilişkileri
Sorunlu müşterilere karşı yanlış müdahale
AVM güvenliği gerek toplumsal olaylar, gerekse terör olayları yönünden çok ciddi bir iş olup, gerek can ve gerekse mal yönünden büyük kayıpların yaşanabileceği alışveriş merkezlerinde güvenlik konusunda son derece uzmanız.
Alışveriş merkezlerinde güvenlik konusundaki kritik ve prensiplerimiz:
“Giriş ve çıkışların yoğun olduğu kalabalık yerleşkelerin güvenliği” ile “giriş ve çıkışların yetkilendirildiği kuruluşların güvenliğini” temin etmek arasında önemli farklılıklar bulunmaktadır. Alışveriş merkezlerinde “işletme kurallarına aykırı hareket eden müşteri” dahi kendisine en üst düzeyde muhatap bulabilme ve ayrıntılı bir şekilde bilgilendirilme şansına sahip olup, genel davranış şekli açısından müşteri memnun edilmeye çalışılır.
Bununla birlikte sınırları belirlenmiş ve girişlerin yetkilendirildiği kuruluşların güvenliğini sağlarken, nezaket sınırları çerçevesinde hiçbir hareketin kuralların önüne geçmesine izin vermemelisiniz. Halka açık işletmelerde, “işveren statüsündeki AVM yönetimi, güvenlik politikaları ve güvenlik anlayışları birebirinden farklı olan kiracılar ve mağazalar, alışveriş amacıyla gelen ziyaretçiler, dolaşmak amacıyla gelenler ve AVM’ne bağlı personel (temizlik, teknik vs…)” gibi “yaptığınız işten memnun olması” gereken birçok gurupla aynı mekanda altında çalışılır. Bu nevi karmaşık bir yapının güvenliğini sağlamak için özel Güvenlik firması tarafından çalıştırılan güvenlik görevlilerinin konsantrasyon sorunu yaşamayan, soğukkanlı ve kendini çok iyi ifade edebilen kişiler arasından seçilmesi gerekir. AVM’lerde konuk ile ilk temas noktası olan güvenlik noktalarında görevlendirilen güvenlik ekibinin, AVM’nin imajına ve kurum kültürüne uygun kişilerden oluşması gerekir.
Müşterinin kapıdan girerken edindiği yargı, AVM ile ilgili düşüncelerinin olumlu ya da olumsuz olarak şekillenmesine sebep olduğu, AVM’ne gelen konukların ağırlıklı bir bölümü, giriş güvenlik önlemlerini ve üst kontrollerini “sevimsiz” bulması ve “sabırsız” davranması tecrübelerimiz ile sabit bir olgudur. Fakat beden dilini iyi kullanabilen profesyonel bir özel güvenlik görevlisi, ziyaretçiyi kurallara uygun bir biçimde kontrolden geçirip sorunsuz bir şekilde çarşıya girişini sağlamak ve güvenliğin yanı sıra müşteri memnuniyetine de odaklanmak durumundadır. Kaldı ki çoğu alışveriş merkezinde güvenlik personelinin müşteriye danışmanlık fonksiyonu olduğu da gözardı edilmemelidir.
Bu nedenle biz Cesur Güvenlik Yönetimi olarak; AVM sektöründe iyi güvenlik sağlamak için, standartların NET olarak belirlenmesini ve görevde uzmanlık seviyesine gelmiş (sertifikasyon) personelle çalışmak gerektiğini düşünüyoruz. Buna ek olarak; AVM’lerde oluşturduğumuz Güvenlik Kontrol Merkezlerinde “suçla mücadele” ve “kalabalık yönetimi” konularında uzman ve tecrübeli profesyonel personeller ile çalışmayı uygun görüyor, bu konuda çalışanlarımıza gerekli görülen Profesyonel AVM güvenliği oryantasyon eğitimini titizlikle veriyoruz.
CESUR KORUMA VE ÖZEL GÜVENLİK GÖRSELLER

Çözüm Ortaklarımız
  • Opet
  • Tupraş
  • Moil
  • Petrol Ofisi
  • BP
Cesur Koruma ve Özel Güvenlik Hizmetleri Ltd.Şti. Kamberiye Mah.877 Sok.Kilim İş Merkz.Kat:5 No:18 Halilliye - ŞANLIURFA Tel : 0 414 315 48 71 Fax : 0 414 314 93 14 E-mail : info@cesurguvenlik.com